baner

baner

Zakopiański Weekend z Sokołem - czyli wysokogórskie bieganie w Tatrach

Piękna górska przyroda, widokowe trasy i trzy dystanse do wyboru - Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem po raz kolejny przyciągnął w Tatry biegaczy i kibiców. W tym roku biegowe święto odbyło się 2-4 czerwca 2017 r.

Cykl tatrzańskich biegów górskich obejmuje Bieg Sokoła na dystansie 15,6 km, Bieg im. Władysława hr. Zamoyskiego na dystansie 10 km oraz 32-kilometrowy Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły. Można zaliczyć 3 biegi, biorąc udział w klasyfikacji Grand Prix. Wszystkie biegi cyklu biorą również udział w Lidze Biegów Górskich Dare 2b.

Największe emocje wzbudza zawsze Bieg Marduły. W tym roku szczególnie, bo po raz pierwszy od ośmiu lat pierwszego miejsca nie zajął Marcin Świerc. Wyprzedził go Bartosz Gorczyca, który niemal zawsze plasował się za polskim mistrzem biegania. Bartosz nadal pozostał mistrzem drugiego miejsca. Na najwyższym stopniu podium stanął bowiem młody zawodnik Bartłomiej Przedwojewski, który... nigdy wcześniej w Tatrach nie biegał!

Pierwsze miejsca wśród pań zajęły w kolejności od 1 do 3: Anna Celińska, Magdalena Kozielska, Martyna Kantor.

Więcej zdjęć z Biegu im. dh. Franciszka Marduły oraz Biegu im. Władysława hr. Zamoyskiego do Morskiego Oka na stronie: https://ligabiegowgorskich.pl/.

Weekend z Sokołem wspierany był przez markę Regatta, producenta odzieży turystycznej oraz Dare 2b, markę odzieży sportowej do różnych aktywności.