baner
 
 
 
 
baner
 
2017-06-03
 

Virtuti Militari - bieg z przeszkodami i historią w tle

W dniach 3-4 czerwca 2017 roku w malowniczej otulinie Doliny Popradu w okolicach Rytra po raz pierwszy będzie miało miejsce tak innowacyjne wydarzenie sportowe, jak Virtuti Militari - Bieg Honoru.

To reżyserowany bieg przeszkodowy, oparty na wydarzeniach historycznych II wojny światowej. Każdy, kto ukończy Virtuti Militari - Bieg Honoru, otrzyma koszulkę finiszera marki Regatta Great Outdoors.

Podczas II wojny światowej w Dolinie Popradu działała prężnie siatka przerzutowa AK. Kurierzy ryzykując życie przeprowadzali ludzi i przerzucali dokumenty Polskiego Państwa Podziemnego. Zanim uczestnicy wystartują w biegu, zostaną zakwaterowani w obozie szkoleniowym, gdzie zapoznają się z realiami działań kurierów oraz będą przeszkoleni w zakresie merytorycznym, praktycznym i taktycznym.

 Organizator zapewnia nocleg pod wiatami i w namiotach wojskowych. Do dyspozycji obozowiczów będą sienniki i śpiwory. Każdy z biegaczy (oraz osób towarzyszących, które chcą spędzić noc w obozie) otrzyma kartki żywieniowe. Będą one uprawniały do odbioru posiłku typowo wojskowego, jak ciemny chleb, smalec ze skwarkami, ogórki kiszone, kiełbasa wiejska, kawa zbożowa, maślanka, bigos, żurek lub grochówka czy jaja na twardo. W zwrotnym pakiecie startowym znajdzie się wyposażenie przydatne podczas życia obozowego, jak koc, menażka, kubek metalowy i aluminiowa łyżka. Aby oddać ducha tamtych czasów, w trakcie imprezy uczestnicy nie będą mogli mieć ze sobą zegarków elektronicznych, telefonów komórkowych ani żadnych współczesnych urządzeń.

Obowiązującym strojem biegowym nie będą legginsy i techniczna koszulka, a płócienna koszula i materiałowe spodnie, które będzie można odebrać u organizatorów. Trasa prawie 20-kilometrowego biegu z przeszkodami będzie prowadzić przez malowniczy, ale jednocześnie wymagający teren. Będzie trzeba pokonać głębokie jary, powalone konary drzew, strumienie, wymagające podbiegi, ostre zbiegi, a poza tym zasieki, tyrolki, pola minowe i patrole niemieckiej straży granicznej. Wszystko to z dziesięcioma lub pięcioma kilogramami soli w plecaku prosto z kopalni w Bochni. Biegacze, którzy nie zmieszczą się w limicie czasowym, zostaną zamknięci w obozie jenieckim.

Oprócz nagród za zajęcie miejsc od 1 do 6 ufundowanych m.in. przez markę Regatta, każdy z uczestników zostanie awansowany o kolejny stopień VM (wg hierarchii stopni obowiązujących w wojsku). Im wyższy stopień, tym większa zniżka na zapisy w kolejnych edycjach biegu.

Jeśli zatem chcielibyście na chwilę uciec od zgiełku miasta, znudziło się Wam udeptywanie asfaltu, a zwykłe biegi nie wyzwalają już tylu emocji, zapraszamy w czerwcu do Rytra. Rzućcie się w wir historii, doświadczając przygody rodem z wojennego filmu.

https://youtu.be/xgnL9bPGOlk

Prawie 24 godziny szkoleń i zmagań skierowanych jest do amatorów i profesjonalnych biegaczy górskich oraz pasjonatów rekonstrukcji historycznych i miłośników Beskidu Sądeckiego. Wydarzenie odbywa się ze wsparciem programu Regatta RUSZ SIĘ, który promuje ciekawe wydarzenia sportowe dla lubiących aktywność na świeżym powietrzu.

Więcej informacji o biegu na stronach: www.ruszsie.org i www.virtutimilitari.pl.

 
Program „Regatta RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, zachęcających do aktywnego wypoczynku może przez cały rok zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu www.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta.
Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org.

 
Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest marka Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od 35 lat, która swoją popularność zdobyła, oferując ubrania o wysokich parametrach, ale w przystępnych cenach. Strona: www.regatta.pl.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com