baner
 
 
 
 
baner
 
2016-08-17
 

Tatrzański Festiwal Biegowy – czyli jak to się robi w górach

W ramach Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego 13 sierpnia odbyły się dwa biegi: Tatra Fest Bieg i Tatra Vertical. Oba biegi wpisane były w kalendarz Ligi Biegów Górskich Dare 2b.

W ramach Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego 13 sierpnia odbyły się dwa biegi: Tatra Fest Bieg i Tatra Vertical.

Pierwszy z nich to ok. 56 km i 3000 metrów przewyższenia. Trasa wiodła Drogą pod Reglami do Doliny Chochołowskiej, przez Grześ, Rakoń, Wołowiec, Starorobociański Wierch i Ornak, do Doliny Kościeliskiej i z powrotem przez Regle do Zakopanego. Natomiast Tatra Vertical to 10-kilometrowy bieg z metą na Wołowcu (2064 m n.p.m.) z przewyższeniem 1187 m. Trasa wiodła z Polany Huciska w Dolinie Chochołowskiej przez Polanę Chochołowską, na Grzesia i dalej granią przez Długi Upłaz na Rakoń i Wołowiec.

Zwycięzcą 56-kilometrowej trasy został Marcin Rzeszótko (KW Zakopane/TOPR) z czasem 5 godzin i 3 minuty. Pierwszą kobietą na mecie Tatra Fest Biegu była Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) z Mielca, która na mecie zameldowała się z czasem 6 godzin 12 minut. Trasę Tatra Vertical najszybciej pokonał Piotr Biernawski (ATTIQ Fake Runners) z Nowego Targu w czasie 1 godzina 9 minut. Wśród kobiet pierwsza była Sandra Mikołajczyk (Silesia Runners Club/Kalenji Poland), która na mecie zameldowała się po 1 godzinie i 24 minutach.

Oba biegi wpisane były w kalendarz Ligi Biegów Górskich Dare 2b.

 Prezentujemy minigalerię z imprezy. Autorem zdjęć jest z Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego jest Andrzej Tomczyk.

Więcej zdjęć znajdziecie na: www.ligabiegowgorskich.pl.

 
 
 
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com