baner
 
 
 
 
baner
 

Rock Master Duel

Duel to specyficzna konkurencja spotykana chyba tylko na zawodach Rock Master. Konkurencja łącząca w sobie dynamikę czasówek z techniczna atrakcyjnością prowadzenia. Dwie równoległe identyczne drogi przecinające niemałą ścinę na stadionie w Arco, dwóch zawodników przemieszczających się po nich w mega szybkim tempie. To po prostu musi być atrakcyjne dla publiczności...

Dinara  Fakhritdinova versus Katharina Posch (fot. Piotr Drożdż)

 

 

...i jest atrakcyjne, co udowodniła żywiołowo reagująca publiczność:-). Choć trzeba przyznać, że ciśnienie lokalsom podnosił również start ich rodaka Stefano Ghisolfiego. Włoch już w 1/8 finału po pięknej walce wyeliminował utytułowanego Jakoba Schuberta. Kluczem do sukcesu był szybki wspin na rekach przez końcowy daszek:-). Stefano uległ jedynie w biegu finałowym mega szybkiemu dziś Seanowi McCollowi. Kanadyjczyk swoją drogą zaliczył w Arco niezły maraton startując w absolutnie wszystkich konkurencjach czyli prowadzeniu, bulderkach, duelu oraz nawet w Pucharze Świata w czasówkach. Sami przyznacie, że robi to wrażenie:-)

 

Zobaczcie jak wyglądała walka o złoto:

 

 Wśród pań przez wszystkie rundy pewnie zmierzała do finału Dinara Fakhritdinova. Złota nie udało się odebrać jej nawet świetnie dziś dysponowanej Katarinie Posch która w finałowym „biegu” okazała się zdecydowanie słabsza:

 

 

 

 

Rozdające karty we wczorajszym finale prowadzenia panie Kim i Markovic tym razem musiały zadowolić się „małym finałem”. W walce o brąz przez cały czas prowadziła Słowenka jednak błąd podczas wpinki i szybki kontratak Koreanki w końcówce odebrał jej prawie pewne zwycięstwo. Zresztą zobaczcie sami:

 

 

 
A tak przedstawia się końcowa klasyfikacja:

 

1. Sean McColl    CAN


2. Stefano Ghisolfi    ITA


3. Magnus Midtboe    NOR


4. Sachi Amma    JPN


1. Dinara  Fakhritdinova    RUS


2. Katharina Posch    AUT


3. Jain Kim    KOR


4. Mina Markovic    SLO

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com