baner
 
 
 
 
baner
 
2019-08-09
 

"Rise" - czyli filmowa historia nowej drogi i wspinaczkowej ewolucji Jacopo Larchera

Marka The North Face opublikowała film RISE, dokumentujący historię słynnego wspinacza Jacopo Larchera i jego sześcioletnich zmagań z nową, tradową drogą Tribe. W marcu 2019 roku, dzięki niewiarygodnej cierpliwości i wyjątkowemu zaangażowaniu Jacopo z sukcesem zakończył swój wieloletni projekt. RISE to nie tylko historia poprowadzenia jednej z najtrudniejszych linii tradowych, lecz przede wszystkim opowieść o człowieku i jego filozofii wspinania.

To właśnie tędy przebiega linia drogi Tribe. Fot. materiały prasowe TNF

 

Odważna i wyczerpująca droga Tribe, znajdująca się w lasach Cadarese w północnych Włoszech, to najlepszy przykład wspinania tradowego, tak dalekiego od boulderingu, w którym specjalizował się wcześniej Jacopo.

 

Film RISE pokazuje ewolucję, jaką przeszedł młody Włoch i zarazem jego rozwój jako wspinacza. Zaczynając od nauki podstaw posługiwania się heksami Włoch stał się jednym z najbardziej wszechstronnych i doświadczonych wspinaczy tradowych. Niesamowity postęp, jakiego dokonał Jacopo, nie byłby możliwy bez lokalnych wspinaczy.

 

Jacopo Larcher. Fot. materiały prasowe TNF

 

To właśnie energia i wsparcie, jakie Jacopo otrzymał od lokalnej społeczności wspinaczkowej sprawiły, że zdecydował się zrezygnować z tradycyjnej wyceny drogi, skupiając się na samym wspinaniu i pięknych chwilach, jakie mu towarzyszyły.

 

"To naprawdę oszałamiająca linia, której podświadomie szukałem przez wiele lat. Często jestem pytany o wycenę tej drogi, dla mnie jest jednak oczywiste, że wspinaczka to coś więcej niż tylko cyfra. Tribe jest tego najlepszym przykładem." – mówi Larcher i dodaje: "To, czego dokonałem, nie byłoby możliwe bez ludzi, którzy mi towarzyszyli w Cadarese. To oni są najważniejszą częścią tej historii."


Nic dodać nic ująć - nie pozostaje nam zatem nic innego jak tylko zaprosić Was na seans:

 

Źródło: informacja prasowa

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com