baner
 
 
 
 
baner
 
2020-11-17
 

Puchar Polski w narciarstwie wysokogórskim 2021 - znamy wstępny kalendarz

W sezonie zimowym 2020/21 miło nam zaprosić na pięć edycji zawodów, które wejdą w cykl Pucharu Polski. Jeśli tylko planów sportowych nie zmieni pandemia, w styczniu i lutym zawody w Szczyrku i na Pilsku zorganizuje KS Kandahar, w marcu w Dolinie Chochołowskiej KW Kraków, a w kwietniu na Hali Gąsienicowej i w Dolinie Pięciu Stawów KW Zakopane oraz TKN Tatra Team.


Memoriał im. Piotra Malinowskiego 2007; fot. materiały organizatora

 

Po trzech latach przerwy do kalendarza wraca Memoriał Ratowników Górskich imienia Piotra Malinowskiego, który jednocześnie będzie także Mistrzostwami Polski oraz finałem cyklu. Natomiast Memoriał Strzeleckiego pojawi się po raz pierwszy w nowej formule – zespołów ścigających się od startu do mety, bez odcinków liczonych oddzielnie.

***

 

Wstępny kalendarz Pucharu Polski:

 

XIV Night Vertical Race im. Kuby Soińskiego – 09.01.2021


Pierwsza edycja Pucharu, świetne zawody także dla początkujących zawodników - rozgrywane w formule verticalu, czyli tylko na podejściu. Idealne do sprawdzenia formy po pandemicznej jesieni i możliwe do zorganizowania przy minimalnej ilości śniegu. Trasa podejścia na Skrzyczne liczy 4,8km i +720m przewyższenia, przewidziana jest także skrócona wersja dla dzieci i młodzieży.

 

XXI Puchar Pilska – 27.02.2021


Tradycyjne zawody w beskidzkiej mekce narciarzy, organizowane od 20 lat w formule zespołowej. Dużo podejść i zjazdów po wymagających leśnych przecinkach i otwartych stokach, w sumie ok 25km i +2100m przewyższenia. Można startować w zespołach damskich, męskich i mieszanych, przygotowana będzie także krótsza trasa dla dzieci.

 

XXXIII Memoriał Jana Strzeleckiego – 13.03.2021


To najstarsze zawody w zestawieniu, pierwsza edycja odbyła się w 1989 r. Znane z tego, że nigdy nie wiadomo, kto ostatecznie zwycięży – oddzielnie liczony był czas podejścia i zjazdu, a wynik zależał od skomplikowanego przelicznika zapożyczonego z włoskich zawodów Trofeo Carlo Marsaglia. W tym roku po raz pierwszy „Strzelecki” będzie liczył czas od startu do mety, łącznie z drugą częścią trasy tzw. alternatywą. Zawody w tej nowej formule mają odbywać się co dwa lata, naprzemiennie z tą historyczną. 

 

IX Puchar Budrem KW Zakopane – 17.04.2021


Pierwsze zawody tegorocznego sezonu w Tatrach Wysokich, na trasie znanej z poprzednich edycji: z Doliny Roztoki przez Zawrat na Halę Gąsienicową, z nowością w postaci zjazdu z Karbu i metą przy schronisku Murowaniec. Podczas tegorocznej edycji zostanie przygotowana także druga, łatwiejsza trasa w formule „open”.

 

Memoriał Ratowników Górskich im. Piotra Malinowskiego – 24.04.2021, Mistrzostwa Polski


Długo wyczekiwane, powracające po 3-letniej przerwie, najtrudniejsze zawody w polskich Tatrach, kultowy „Malinowski”. Z tradycyjną trasą prowadzącą przez pięć przełęczy (o ile warunki śnieżno-przyrodnicze pozwolą): Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią. To niepowtarzalna okazja do ścigania się z czołówką polskich i słowackich zawodników, oraz – co nie mniej ważne – do hucznego zakończenia sezonu z tańcami do świtu...

 

Fot. arch. PZA

 

Serdecznie zapraszamy zawodników oraz kibiców! Więcej szczegółów wkrótce na nowej stronie www.SKIMO.pl


Monika Strojny

Komisja Narciarstwa Wysokogórskiego Polskiego Związku Alpinizmu

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com