baner
 
 
 
 
baner
 

Pierwsza 8a+ dla 14-letniej Wenezuelki: Lianet Castillo prowadzi Chicho el Bárbaro!

W kraju zmagającym się z jednym z największych kryzysów ekonomicznych i humanitarnych w historii bardzo ciężko jest być sportowcem. Na szczęście są jeszcze tacy, którym trudne warunki i niepewna wizja w przyszłości nie odbierają chęci do przekraczania własnych barier i podnoszenia poprzeczki coraz wyżej. Dobrze, że takich osób nie brakuje wśród wspinaczy młodego pokolenia - do nich należy 14-letnia Lianet Castillo z Wenezueli, która ostatnio jako najmłodsza kobieta z Ameryki Południowej poprowadziła drogę o trudnościach 8a+!

Lia w trakcie wspinaczki na Chicho el Bárbaro 8a+. Fot. François Montalant

 

Lianet, na codzień zwana Lią, swoim przejściem dokonanym w tak młodym wieku udowoniła, że dycyplina, motywacja, serce i pasja zawsze zwyciężą w starciu z najtrudniejszymi nawet warunkami. Tak jej przejście relacjonuje kanadyjski magazyn Gripped, z którego to dowiedzieliśmy się o sukcesie młodej Wenezuelki. 

Droga Chicho el Bárbaro, którą pokonała Lia znajduje się w stanie Lara, w popularnym rejonie zwanym Torrellero. To jak narazie tyle z informacji jakimi dysponujemy na temat przejścia. Będziemy wyczekiwań na kolejne wieści o postępach młodej zawodniczki. Kto wie, być może dane nam będzie zobaczyć ją kiedyś w zawodach rangi Pucharu Świata? Tego jej z całego serca liczymy, a już na pewno czerpania jak najwięcej radości z wspinania i inspirowania swoją postawą innych sportowców w swoim kraju. 


Na drodze Stayfree 7a+ Fot. François Montalant


Źródło: gripped.com

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com