baner
 
 
 
 
baner
 

Marzenia się spełniają - Drew Ruana powtarza "Sleepwalkera" 8C+ (video)

"Czasami sny i marzenia się spełniają - z tego nie chciałbym się nigdy obudzić" - takimi słowami swój sukces na Sleepwalkerze skomentował Drew Ruana, publikując na swoim profilu na Instagramie zdjęcie spod jednego z najtrudniejszych boulderów na świecie. Za sprawą 20-letniego Amerykanina Sleepwalker, problem autorstwa Jamesa Webba, wyceniany na 8C+ (V16), zyskał trzecie powtórzenie. 

Drew Ruana na Sleepwalkerze 8C+ (V16); fot. Cameron Taylor Hörst

 

W krótkim wywiadzie dla 8a.nu, udzielonym zaraz po przejściu, Ruana uchylił rąbka tajemnicy na temat kulisów przejścia: 


"Zapatentowałem bardzo dokładnie wszystkie ruchy zanim wogóle podjąłem jakąkolwiek próbę przejścia w ciągu. Sleepwalkera udało się pokonać w czwartym podejściu tego dnia, ale tak naprawdę już od tygodnia byłem w stanie za każdym razem uporać się z kluczowymi trudnościami. Stopniowo dokładałem coraz dłuższe fragmenty podczas wstawek, a w dniu poprzedzającym przejście udało mi się pokonać całość od drugiego ruchu - to dodało mi bardzo dużo pewności."

Jak pisaliśmy na wstępie, przejście Ruany było trzecim powtórzeniem stosunkowo młodego, bo otwartego w 2018r. przez Jamesa Webba problemu, który z miejsca zyskał miano jednego z najtrudniejszych na świecie. Trudności potwierdzili zresztą autorzy kolejnych powtórzeń - Daniel Woods oraz Nalle Hukkataival.

 

Na popularnym kanale Mellow ukazał się już film z przejścia - jeśli ciekawi Was jak wyglądają przechwyty na Sleepwalkerze - koniecznie zobaczcie: 

 

Źródło: rockandice.com & 8a.nu

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com