baner
 
 
 
 
baner
 
2019-02-02
 

Laura Rogora - filmowe spojrzenie na ”Esclatamàsters” 9a

W nowy rok znakomicie weszła Włoszka Laura Rogora, rozpoczynając go poprowadzeniem katalońskiego Esclatamàsters 9a. O jej przejściu donosiliśmy Wam przed kilkoma tygodniami, natomiast teraz możemy nareszcie zobaczyć materiał filmowy i przyjrzeć się technice oraz patentom 17-letniej Laury. Wszystko dzięki bardzo dobrym ujęciom, które powstały m.in. z wykorzystaniem drona.

Popisowy no-hand rest w wykonaniu Laury - i to bez knee-pada! ;-) Fot. Marco Iacono

 

Droga ma około 40 metrów i można ją podzielić na dwie wyraźne sekcje, przedzielone bardzo dobrym restem z haczeniem kolana”. (patrz: zdjęcie powyżej :) - przyp. red.) Pierwsza część to fizyczne wspinanie za 8b+ po tufach, wymagające częstego stosowania drop-knee (skręcania kolana „do środka” – przyp. red.) oraz przytrzymywania małych, ale dobrych krawądek.” – relacjonuje Włoszka swoją przygodę z Esclatamàsters.

 

,,W górnej części styl drogi kompletnie się zmienia i w tym właśnie miejscu znajduje się crux. Są tam głównie krawądki w przewieszonej płycie, jest bardzo technicznie i pozostaje tak już do końca linii.” - kontynuuje.

 

,,Byłam bardzo blisko poprowadzenia drogi już trzeciego dnia. Oddałam bardzo dobrą próbę, ale odpadłam zaraz przed topem, ponieważ nie mogłam odnaleźć odpowiedniego ustawienia stopy. Bardzo zaskoczyło mnie to, jak daleko zaszłam, to było dopiero moje 6 podejście.” - dodaje.

 

,,Po jednym dniu restowym wróciliśmy i zdołałam dojść do topu w 8 próbie.” - podsumowuje Laura.

 

Ale i tak wszystko najlepiej powie Wam film, który zrealizowany został w naprawdę profesjonalny sposób i ogląda się go bardzo przyjemnie - podobnie jak zresztą Laurę w akcji - jej technika, gibkość i płynność wspinania z pewnością na niejednym zrobią wrażnie. 

 

 

Źródło: EpicTV Italia

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com