baner
 
 
 
 
baner
 

Kolejne świetne przejście 13-letniej Oriane Bertone! "Le Spartiate direct assis" 8B pokonane po raz pierwszy!

To z pewnością niesamowity rok dla Oriane Bertone. 13-letnia Francuzka pokonuje skalne ekstremy kolejne za kolejnym - i to z godną podziwu regularnością i zróżnicowaniem formacji - raz po raz donosiliśmy Wam o jej sukcesach z liną i w boulderingu. Tym razem Oriane pięknie zawalczyła w rejonie Ravine du Trou, znajdującym się na jej rodzinnej wyspie Reunion. 

Oriane Berone na Le Spartiate direct assis 8B Fot. arch. Stefano Bertone

 

Le Spartiate direct assis, o wycenie 8B, to autorski projekt 13-latki, stanowiący wariant Le Spartiate assis 8A, który to na swoim koncie zapisała przed trzema laty. Nowo powstały boulder to propozycja zaczynająca się trudnym sit-startem, następnie zbierająca główne trudności rzeczonego Le Spartiate assis, wychodząca na wprost, z pominięciem dobrych, dużych chwytów, stanowiących końcówkę boulderu Evita 8A.

 

Dla Oriane to jeden z trudniejszych kłopotów, który pokonała, ale jak przyznała francuskiemu portalowi Fanatic-Climbing, uważa że to Golden Shadow, zatopowane przez nią w styczniu tego roku w Rocklands zasługuje na miano najtrudniejszego. Trudno w sumie się dziwić, skoro w swoim scorecardzie na 8a.nu zanotowała "plusik" przy tym problemie. ;-) 

Poniżej video z prac Oriane nad projektem oraz z samego przejścia. Wszystko dzięki tacie zawodniczki - Stefano Bertone częstokroć wchodzi w rolę kamerzysty i spottera dla swojej córki: 

 

 

Le Spariate direct assis to czwarta 8B w dorobku Oriane Bertone. Na swoim koncie Francuzka zgromadziła do tej pory takie boulderowe ekstremy:

 

  • Golden Shadow 8B+ [Rocklands, 2018]
  • Trafic 8B [Fontainebleau, 2018]
  • Psychopad rallongé 8B [Ravine des Colimaçons, 2017]
  • Fragile Steps 8B [Rocklands, 2017]

 

Źródło: fanatic-climbing.com/8a.nu

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com