baner
 
 
 
 
baner
 

Karlin skałoplan - Dworski Las, Sektor Centralny

Dość rozległy masyw skalnego wzgórza Dworski Las znajduje się w Karlinie, a konkretnie w kompleksie leśnym pomiędzy Karlinem a Żerkowicami, nieco na północny-zachód od Reniferowej Skały. Ten sektor Karlina był dla mnie jednym z ważniejszych celów systematycznej eksploracji całego obszaru, który rozpocząłem w 2013 roku, wymieniając asekurację i wytyczając nowe drogi na Skale Nad Wsią. Od tamtej pory wyeksplorowałem w Karlinie dalszych 9 skał: Rzędową Górę, Kopaniny, Krzewiny, rejon Lemura (Lemur, Małe Jajo, Duże Jajo, Trzecie Jajo), Reniferową i Borsuczą, wytyczając łącznie 120 dróg, część z nich wspólnie z Waldkiem Podhajnym, Marcinem Kwaśniewskim, Edim Dolakiem, a ostatnio także z Artkiem Maślanką.


Na Dworskim Lesie mogę na razie zaprezentować najbardziej okazały Sektor Centralny. Poza nim wzgórze oferuje cztery dalsze, na których prace będą kontynuowane w przyszłości. 

Sektor Centralny ma w najwyższym miejscu około 18 metrów wysokości, a drogi w środkowej części forsują spore przewieszenie.Takie linie jak Krzyż Żelazny czy First Ascent, First Blood śmiało pretendują do miana klasyków jurajskich w swoim stopniu. Sektor Centralny Dworskiego Lasu ma wystawę zachodnią. Skała znajduje się w wysokim bukowym lesie, a korony drzew dają skuteczną ochronę przed słońcem. Pod skałę docierałem z tego samego parkingu co na Reniferową Skałę przy ulicy Suliny w Karlinie. Trzeba minąć Reniferową, a przy niewysokiej Skale Borsuczej odbić w lewo i kierować się zanikającą ścieżką minimalnie pod górę, wzdłuż młodnika po prawej stronie.

 

 

 

Dworski Las

1.Dworski Las V (TRAD+ST); Katarzyna Michalska 2018

2.Dworski Las Direct VI; Jacek Trzemżalski 2018 solo

3.Rainforest VI.3 (7R+ST); Jacek Trzemżalski 2018

4.Krzyż Żelazny VI.4/4+ (7R+ST); Jacek Trzemżalski 2018

5.First Ascent, First Blood VI.3+ (8R+ST); Anna Piaskowy, Jacek Trzemżalski 2017

6.Projekt (8R+ST);

7.Huragan Kathrina VI.4/4+ (6R+ST); Jacek Trzemżalski 2018

8.Blok Rysunkowy VI- (5R+ST); Jacek Trzemżalski 2018

9.Średniodystansowiec VI- (5R+1B+ST); Artur Maślanka, Jacek Trzemżalski 2018

10.Runmagedon VI.1+ (2R+4B+ST); Artur Maślanka, Jacek Trzemżalski 2018

 

 


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com