baner
 
 
 
 
baner
 

Jorge Díaz-Rullo z własną 9a+ w Patones! Powstaje "Panorama"

Młody Hiszpan Jorge Díaz-Rullo nie świętował jeszcze swoich 19-tych urodzin, a już może się poszczycić własną drogą za 9a+! W nieco mniej popularnym od miejscówek obleganych przez zagranicznych wspinaczy, położonym 60km na północ od Madrytu Patones, Jorge otworzył pierwszą w rejonie drogę o tak trudnej wycenie. Nadał jej nazwę Panorama. 


Jorge Díaz-Rullo na Panorama 9a+ Fot. Germán González

Zanim komukolwiek w głowie zakiełkuje ziarnko wątpliwości, że Jorge być może z racji młodego wieku zalicytował zbyt wysoko stawiając przy Panoramie 9a+, przypomnijmy, że Hiszpan ma już na swoim koncie ekstrem o takiej trudności - w ubiegłym roku jego łupem padła wytrzymałościowa Ali Hulk Extension w Rodellarze. Na swoim koncie ma także drogi o trudnościach 9a i całkiem pokaźną kolekcję 8c+ i 8c. Na weryfikację wyceny trzeba będzie poczekać do czasu, aż z Panoramą upora się kolejny zawodnik, ale biorąc pod uwagę dorobek i doświadczenie Jorge'a, mamy solidne podstawy sądzić, że jego nowa linia się obroni pod względem cyfry.

A jak Jorge skomentował swój sukces na projekcie? Na jego profilu na Instagramie czytamy:

"Tak! Po wielu dniach prób, opracowywaniu odpowiednich patentów i licznych lotach zrobiłem najprawdopodobniej najtrudniejszą drogę w swoim życiu! Nigdy nie jest łatwo dokonać pierwszego przejścia, a na pewno jeszcze trudniej, gdy sam musisz opracować wszystkie patenty... Już teraz bardzo bym chciał żeby ktoś ją potwórzył! Będę na pewno tęsknił za tą ścianą, ale Panorama 9a+ (tu Jorge stawia skromnie przy stopniu znak zapytania - przyp. aut.) jest już na mojej liście przejść!" 

Gratulujemy Jorge'owi, który obecnie przewodzi w rankingu na 8a.nu w swoim kraju. Na świecie jest 5ty, wyprzedza go między innymi świetnie dysponowany Piotrek Schab, który zajmuje 2 lokatę, zaraz za Adamem Ondrą. Warto jednak dodać, że urodzony w 1999r. Jorge jest najmłodszym wspinaczem w pierwszej 10 rankingu. 

Źródło: 8a.nu & profil na Jorge'a na Instagramie

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com