baner

baner

2011-01-11

Husqvarna Tour już na mecie!

Znamy zwycięzców V edycji Husqvarna Tour - jednego z najtrudniejszych, średniodystansowych wyścigów psich zaprzęgów.
Pierwsze miejsce w kategorii generalnej zajął Niemiec Karl Habermann, który łącznie pokonał 150 kilometrową trasę w 5:52:34. Wielokrotny zwycięzca i faworyt zawodów - Czech Pavel Pfeifer uplasował się na drugiej pozycji różnicą 59 s.

Zawody trwały od 6 stycznia w karkonoskich Jakuszycach.

Tegoroczny wyścig Husqvarna Tour składał się z 4 etapów. Od 6 do 9 stycznia maszerzy na trasie w Jakuszycach mieli do pokonania codziennie ok. 30 km trasy. Utrudnieniem był specjalny, piątkowy etap nocny. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto stanie na podium. Prawie 50 zawodników walczyło o zwycięstwo do ostatnich chwil…

Początkowo pogoda nie sprzyjała maszerom – silny wiatr i śnieg w czwartek, deszcz
i mgła przez dwa następne dni zawodów, obawy, czy nie trzeba będzie skrócić trasy… Ale ostatniego dnia wyścigów – dnia decydującego o ostatecznych wynikach i miejscach na podium świeciło słońce. Tak, jakby chciało pogratulować zawodnikom wytrwałości w walce o puchar Husqvarna Tour!
– powiedziała Marta Winiarek-Miętus, rzecznik prasowy firmy Husqvarna.

W klasie nielimitowanej (na zaprzęg składa się od 8 do 12 psów) najlepszy okazał się Karl Habermann z Niemiec, tuż za nim uplasowali się Czesi Pavel Pfeifer i Pavel Zvolsky. Reprezentant Polski – Grzegorz Burzyński wywalczył 4 miejsce z czasem 6:19:50.

Pierwsze miejsce w klasie limitowanej (od 4 do 6 psów) zajął Czech Ales Prokupek
z ogólnym czasem ze wszystkich etapów 6:53:04. Drugi był jego rodak Tomas Hubner
z wynikiem 7:16:39, a trzeci Michal Merhaut, również z Czech, z rezultatem 7:24:49.

W Skijouring-u zwyciężył Jiri Suchy, przybywając na metę z czasem 6:13:51. Pierwszym vice-mistrzem w tej kategorii został Pavel Janovsky, który pokonał trasę w 6:36:56. Tytuł drugiego vice mistrza skijouringu wywalczył Vit Kolator z czasem 7:47:21.