baner

baner

2015-10-20

Bieszczadnik ponownie najlepszy - zwycięstwo Mariusza Witlańskiego!

Już po raz dziesiąty w Bieszczadzkim Pucharze Paralotniowym  zmierzyli się znakomici zawodnicy. Znów nie brakowało emocji i niesamowitej walki do ostatniego dnia zawodów, w której uczestniczyło 31 pilotów z całej Polski.

Kolejny raz najlepszy  okazał się  Mariusz Witlański z Leska - niezawodny pilot Bieszczadzkiej Szkoły Paralotniowej 'Prowing'.

Mariusz Witlański

Od początku zawodów, które rozpoczęły się pierwszego dnia wiosny rywalizacja była niesamowita. Walka o każdy punkt na przełomie wiosny i lata owocowała rekordowymi lotami co przełożyło się na bardzo wysoki poziom zawodów. Na drugim miejscu uplasował się także pilot bieszczadzkiej szkoły Prowing – Arkadiusz Sabat,  który jest  autorem 6 godzinnego najdłuższego lotu w zawodach 133km, ze startem spod Okrąglika(pasmo graniczne Polski i Słowacji) pod Rzeszów. Trzecie miejsce zajął aktualny Mistrz Regionu Podkarpackiego Tomasz Myśliwiec z zespołu Born To Fly, który także zanotował niebywały wynik zdobywając największą liczbę punktów 133pt - w jednym locie nad  największymi bieszczadzkimi szczytami.

W rywalizacji rekreacyjnej także nie brakowało emocji... Swoje  pierwsze zwycięstwo odniósł Przemysław Baran z Nienadowej. Drugie i trzecie miejsce zajęli piloci z Sanoka: Ryszard Pszenny i Dariusz Culak.  Zawody zakończyły się ostatniego dnia września.

Przemysław Baran

Impreza nie odbyłaby się dzięki hojności sponsorów, którym bardzo dziękujemy:

Bank Spółdzielczy w Dynowie oraz Drogeria Naomi z Leska.