baner
 
 
 
 
baner
 
2021-09-02
 

AURA partnerem Polskiego Himalaizmu Sportowego

Po zimowym zdobyciu K2 program wysokogórski Polskiego Związku Alpinizmu – PHZ (Polski Himalaizm Zimowy) został zastąpiony PHS (Polski Himalaizm Sportowy). Zmieniła się nie tylko nazwa. PHS to kadra zarówno tych doświadczonych jak i młodych wspinaczy, których w górach interesują wyczyny sportowe oraz eksploracyjne nie tylko na najwyższych szczytach, jak miało to miejsce do tej pory. Mają ambitne plany i konkretny pomysł na własny rozwój. Wraz z mocnymi sportowymi celami pojawiła potrzeba sprzętu, który pomoże w ich realizacji.

Fot. Kacper Kłoda / materiały prasowe AURA

 

W dziedzinie śpiworów i odzieży tzw. drugiej warstwy naturalnym wyborem była polska marka AURA. Takie działanie wpisuje się w plany strategiczne AURY, która od dłuższego czasu konsekwentnie poszerza spektrum partnerstw opartych na obustronnej wymianie wiedzy i doświadczeń. Na dobry początek na wyposażenie PHSu trafiło 10 sztuk technicznych śpiworów X1.

 

Są one zaprojektowane z myślą o niewygodnych biwakach w ścianie. Do tej pory testowane były w warunkach tatrzańskich i alpejskich. Wraz z PHSem trafiły do wysokogórskich rejonów Peru, gdzie odbywa się unifikacja kadry, a syte przejścia padają jedno za drugim.

 

Fot. Kacper Kłoda / materiały prasowe AURA

 

Informacja prasowa

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com