baner
 
 
 
 
baner
 

Alex Megos z pierwszym powtórzeniem “L’étrange Ivresse des Lenteurs” 9a+

Dni po minionym Pucharze Świata w Briançon okazały się niesamowicie owocne dla startujących w nich zawodników. Najpierw swoimi skalnymi sukcesami - La Prophétie des grenouilles 9a i Claudio caffè direct 8c+ - pochwaliła się Laura Rogora. Później Jakob Schubert rozpracował wszystkie ruchy na Bibliographie 9c Alexa Megosa. Teraz natomiast autor drugiego 9c na świecie dorzucił do tych osiągnięć swoje trzy grosze, prowadząc w Céüse L’étrange ivresse des lenteurs 9a+

Alex Megos w Céüse; fot. Ken Etzel


Na Instagramie Alexa pojawiła się krótka i zwięzła relacja z przejścia: 


,,Dzień po zawodach w Briançon byliśmy już z ekipą filmową w Ceüse. Pomiędzy zdjęciami znalazłem trochę czasu na wstawienie się w “L’étrange Ivresse des Lenteurs”, któremu przyglądałem się podczas mojej poprzedniej wizyty we Francji. O dziwo zdołałem połączyć ze sobą wszystkie boulderowe odcinki drogi i dokonałem drugiego przejścia tej liczącej już 10 lat linii Adama Ondry.


W sumie wydaje mi się, że zajęło mi to 5 lub 6 prób w przeciągu 3 dni. Raz odpadłem na ostatnim mocnym ruchu.


Droga była dla mnie trudna, więc kolejnego dnia poszedłem wstawić się w "Biographie" w celu porównania jej z linią Ondry. Osobiście uważam, że "L'étrange Ivresse" zasługuje bardziej na wycenę 9a + / b niż - jak zaproponował Adam - 9a +. Była to najtrudniejsza droga 9a+ ze wszystkich, których próbowałem w Ceüse.”


Gratulujemy! 

Źródło: planetgrimpe.com & Alex Megos na Instagramie

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com